Categories: Sanatorium

Urlop w sanatorium

Urlop to wyjątkowy czas w roku, na który czekamy z niecierpliwością. Warto, więc ten czas spędzić ciekawie i z korzyścią dla zdrowia. Doskonałym sposobem na to jest zorganizowanie sobie wypoczynku w sanatorium.

Wypoczynek w sanatorium

Pobyty w sanatoriach jeszcze do niedawna kojarzyły się nie najlepiej. Dawniej trafiały tam głównie osoby schorowane, w podeszłym wieku a i same obiekty były mocno zaniedbane. Współczesne polskie sanatoria to całkiem inna rzeczywistość. W ostatnich latach wykonano wiele generalnych remontów, doposażono obiekty sportowe i rekreacyjnie. Jednocześnie otwierają się coraz to nowe obiekty z ciekawą ofertą SPA. Sanatoria to miejsca bardzo przyjazne, gdzie ciekawie można spędzić czas zarówno w środku obiektu jak i na powietrzu w pięknie zaaranżowanych parkach oraz na boiskach przeznaczonych do różnych sportów. Do sanatorium przyjeżdżają dzisiaj, więc nie tylko osoby po wypadkach, operacjach, ale także wszyscy ci, którzy chcą profilaktycznie zadbać o swoje zdrowie.

Dlaczego warto pojechać do sanatorium?


Miejscowości uzdrowiskowych w Polsce mamy kilkadziesiąt a szczególnej uwadze warto polecić sanatorium Busko. W mieście tym, słynnym ze zdrowych wód mineralnych można zarezerwować pobyt w kilkunastu obiektach leczniczych. Z powodzeniem leczy się tutaj choroby reumatologiczne, neurologiczne, ortopedyczne i dermatologiczne. W sanatorium Busko można wiec skorzystać z profesjonalnych zabiegów medycznych oraz z nowoczesnej odnowy biologicznej. Pracują tu najlepsi rehabilitanci i masażyści a wszyscy kuracjusze mogą też liczyć na opiekę lekarską i pielęgniarską. Jeśli chodzi o zabiegi to do wyboru jest ich całe mnóstwo. Warto wymienić chociażby zabiegi z zakresu kinezyterapii, hydroterapii, ultrasonoterapii, światłolecznictwa i termoterapii. Na kuracjuszy ponadto czekają sauny, platformy wibracyjne, inhalacje, masaże kamieniami i treningi na bieżni.
Ważną zaletą pobytów jest także wyśmienita kuchnia, przygotowywana w zgodzie z dedykowanymi dietami. Osoby lubiące aktywne spędzanie czasu w sanatorium Busko na pewno nie będą się nudzić. Znaleźć tam można kręgielnie, bilard, hale do tenisa, siatkówki, wypożyczalnie rowerów i nowocześnie wyposażone baseny, gdzie można popływać pod opieką instruktora.